O mnie

O mnie

 Witajcie, jestem Ksawery.

Jestem społecznikiem oraz, zapożyczając od Dmowskiego, samozwańczym szermierzem idei. Pasjonuje mnie problematyka społeczna i dyskutowanie z ludźmi o odmiennych poglądach. Z tego względu stworzyłem  Rozkminy Polityczne, aby móc prowokować otwartą, kulturalną i merytoryczną dyskusję na tematy, które zazwyczaj nas dzielą.

Ukończyłem studia licencjackie z filozofii, politologii i ekonomii na Lancaster University w Wielkiej Brytanii , ukończyłem kurs z porównawczej ekonomii politycznej na London School of Economics, oraz studia magisterskie z polityki publicznej na University College London.

Od zawsze uwielbiałem angażować się społecznie. Będąc na emigracji przekułem to w duże zaangażowanie na rzecz lokalnej jak i studenckiej Polonii. Działałem jako doradca prawny w organizacji Citizens Advice Bureau, która oferuje darmową pomoc prawną obywatelom. Wyspecjalizowałem się w pomocy Polakom, którzy doznawali dyskryminacji i byli wykorzystywani finansowo ze względu na brak znajomości języka angielskiego.

Organizowałem także wiele konferencji naukowych i społecznych, w tym dwie edycje TEDx Lancaster, dwie edycje autorskiej konferencji „Education, Employability, Empowerment” oraz VIII edycję prestiżowego Kongresu Polskich Studentów w Wielkiej Brytanii.

Zapraszam Was do śledzenia mojej twórczości, a także do komentowania, dyskutowania i kontaktowania się ze mną.